НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Карта з окупованих Кримом, позначеним як спірна територія у складі Росії, збережеться у нинішньому вигляді на сайті видання The New York Times, незважаючи на критику з боку Міністерства закордонних справ України.

Про це завив автор матеріалу, присвяченого Кримському мосту, журналіст Іван Нечепуренко.

— Такий же спосіб оформлення карт використовується газетою для всіх спірних територій. Наприклад для Голанських висот (оскаржуються Ізраїлем і Сирією,  ред.) або для Кашміру (заперечується Індією і Пакистаном, ред). Карта перемальовуватися не буде, сказав він.

Він додав, що видання, «швидше за все», жодних додаткових заяв з цього питання не робитиме.

Раніше журналіст заявив, що не має відношення до опублікованої карті, а при виході матеріалу редакція на погоджувала з ним ілюстрації до статті.

Нагадаємо, американське видання The New York Times опублікувало карту, на якій Крим позначений як "спірна територія".

Карта була розміщена у статті під заголовком: "Путінський міст до Криму може мати більше символізму, ніж руху", яка вийшла 11 листопада і стосується будівництва Керченського мосту до анексованого Криму з території Російської Федерації.

МЗС України звернулося до видання за поясненнями. Спікер відомства Мар'яна Беца заявила, що Крим є не «спірною», а окупованою територією, і зажадала від видання внести правки в ілюстрацію.

Джерело: РБК

QHA