КИЇВ (QHA) -

Питання про помилування політв'язнів вирішує винятково президент РФ Володимир Путін, заявив QHA аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

За його словами, на господаря Кремля може вплинути лише міжнародний тиск, і Путін може відреагувати на прохання матері Олега Сенцова про помилування сина тільки у такому контексті.

— Тільки серйозний тиск на РФ може привести до звільнення в'язня Кремля. Лише у такому разі Путін може відреагувати на лист матері Сенцова, щоб заробити собі політичні дивіденди. Наразі я не бачу таких передумов, — сказав Сєдов.

Відповідаючи на запитання, чи можливо звільнення Сенцова після завершення Чемпіонату світу з футболу, Сєдов зазначив, що на це не слід сподіватися.

— Якщо звільняти, то до чемпіонату, а не після. Оскільки після мундіалю репресії слабшати не будуть, — сказав він.

Координатор "Медійної ініціативи за права людини", правозахисник Марія Томак також вважає, що звільнення Сенцова реально лише завдяки сильному міжнародному тиску.

— Складно оцінювати, що саме спрацює. Але чисто формально Кремль якимось чином може відреагувати на лист матері політв'язня про помилування. Подивимося, якою буде реакція. Можливо, у комплексі із зустріччю з Трампом у Гельсінкі, де, я сподіваюся, тема визволення бранців буде обговорена і на Путіна чинитимуть тиск, звернення матері Олега і спрацює, — сказала Томак у коментарі QHA.

Нагадаємо, мати Олега Сенцова звернулася до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування політв'язня. Людмила Сенцова написала звернення до Путіна ще 22 червня, передали його 26 червня. За словами сестри українського політв'язня Наталії Каплан, наразі немає ніякої реакції з боку Росії на лист.

Тим часом, 13 липня, у день народження українського режисера, в усьому світі тривають акцію на його підтримку.

QHA