ВАШИНГТОН (QHA) -

У доповіді Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтверджується заява Великобританії щодо нервово-паралітичної речовини, якою отруїли екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку в Солсбері. Про це повідомила офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойерт.

— Незалежна доповідь ОЗХЗ, яка була поширена на минулому тижні, підтверджує результати аналізів британської лабораторії щодо речовини, застосованої у Солсбері, — цитує прес-служба Держдепартаменту США Нойерт.

Вона зазначила, що США згодні з висновками Великобританії про те, що саме Росія має нести відповідальність за отруєння екс-шпигуна.

— Тільки в російського уряду є мотиви, засоби і досвід для здійснення такої атаки, — підкреслила Нойерт.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння у британському місті Солсбері.

Через отруєння Сергія Скрипаля та його доньки російських дипломатів вислали такі країни, як Великобританія, Естонія, Латвія, Хорватія, Швеція, Румунія, Фінляндія, Нідерланди, Данія, Італія, Іспанія, Чехія, Литва, Франція, Польща, Німеччина, Канада, США, Україна, Австралія і Республіка Македонія.

29 березня Юлія Скрипаль вийшла з критичного стану. За деякими даними, отруєння Юлії Скрипаль було не таким сильним, як у батька, вона навіть приходила до тями після інциденту.

Відзначимо, за даними британської розвідки, нервово-паралітичну речовину «Новачок», якою отруїли Скрипаля та його доньку, виготовили на російській дослідницькій базі Шихани у Саратовській області.

QHA