БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Сполучені Штати Америки збережуть у силі санкції проти Росії, поки вона не виконає всі умови Мінських угод і не поверне Крим під суверенітет України. Про це заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон за підсумками зустрічі глав МЗС країн НАТО, повідомляє прес-служба Альянсу.

— Ми будемо продовжувати тримати Росію підзвітною Мінським зобов'язанням. Санкції США залишаться доти, доки Москва не скасує дії, які призвели до наших санкцій. Пов'язані з Кримом санкції повинні лишатися в силі доти, доки Росія не поверне контроль над півостровом Україні.

Тіллерсон згадав ескалацію конфлікту на Донбасі і атаки проросійських бойовиків під керівництвом Москви на об'єкти цивільної інфраструктури. Він закликав РФ вплинути на терористів з метою їхнього приборкання.

Ми з тривогою відзначаємо ескалацію насильства на лінії зіткнення і неодноразові напади на цивільну інфраструктуру з боку сепаратистських сил під керівництвом Росії, що створює підвищений ризик гуманітарної катастрофи. Ми закликаємо Росію використовувати свій вплив на сепаратистів, щоб покласти край насильству, припинити кампанію нападів і залякування спостерігачів ОБСЄ і полегшити доступ, необхідний їм для виконання їхньої роботи.

Держсекретар США привітав успіхи реформ в Україні, зокрема кроки по боротьбі з корупцією та виконання умов співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Навіть перед лицем агресії Росії Україна багато чого досягла всередині країни. Ми вітаємо нещодавні успіхи реформ, зокрема зусилля по боротьбі з корупцією і проведення необхідних реформ для забезпечення умов МВФ.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 7 березня на зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати Америки не будуть обговорювати жодних варіантів «розміну» територій України, і ще раз підтвердив, що санкції з Росії будуть зняті лише тоді, коли Кремль припинить свої агресивні дії та деокупує Крим і ОРДЛО.

ФОТО: інтернет

QHA