КИЇВ (QHA) -

Народний депутат Дмитро Тимчук повідомив, що багато хто і в Україні, і на Заході сприймають Крим не як наростаючу військову загрозу, а як «захоплений пляж».

На думку Тимчука, ця інформація про кількість туристів і стан курортів «забиває» головну позицію — про кількість військових навчань на півострові та нарощуванні військового угруповання Росії в Криму, на Азовському морі, і в цілому в сфері відповідальності Південного військового округу РФ.

— Формується наратив — «на «захопленому пляжі» господарюють лиходії, які розкрадають майно законних власників і порушують права людини. Це викликає заклопотаність.

За його словами, частина громадян України внутрішньо змирилася з втратою Криму і готова забути про окупацію, аби «нормалізувалися відносини з Росією».

— Люди вірять, що якщо «забути про Крим», то настане «мир». Але це ілюзія. Тому що військову базу облаштовують не для миру, а як раз для війни.

За словами Тимчука, у подібній логіці ігнорування реальності діють і західні партнери, які готові помічати порушення прав людини в Криму, але категорично не готові розглядати Крим у контексті військової загрози.

— Погодьтеся, якщо дивитися на Крим не через призму "захопленого пляжу", а через призму "військової бази", зовсім по-іншому виглядають дії тих же голландських компаній, які допомагали будувати Керченський міст і газопровід «Турецький потік». Зовсім по-іншому виглядає історія турбін «Сіменс». Це вже не дрібні порушники режиму економічних санкцій. Це — співучасники Кремля в облаштуванні військової бази, яка націлена не тільки проти України, а й проти Європи.

Тимчук закликав «перезавантажити» сприйняття кримської тематики в публічному просторі.

Як писало QHA, Дмитро Тимчук повідомляв, що за чотири роки окупації Криму російський обсяг капіталовкладень в анексований півострів не досяг рівня, який був з боку Києва до окупації.

Також Тимчук заявив, що окупований Крим усе більше втягується в обслуговування російських військових авантюр не тільки на Донбасі, але й в Сирії.

QHA