КИЇВ (QHA) -

Маріонеткова влада Криму і підконтрольна Кремлю організація «Українці Росії» готують до реалізації підготовлений комплекс антиукраїнських і пропагандистських заходів під умовною назвою «Південний вітер», написав у своєму Facebook нардеп, керівник "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук.

Організатори проекту мають на меті легітимізувати в очах українців факт анексії Криму, а також повернення України в зону виняткового впливу РФ. Робити це будуть за допомогою залучення до «діалогу» широких верств української «прагматичної громадськості, експертного середовища, культури й бізнесу».

Особливу увагу приділятимуть учасникам заходу з суміжних з Кримом регіонів України — Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.

За задумом ініціаторів, на початковому етапі втілення проекту з метою зниження можливої протидії з української сторони пропонується приділити пріоритетну увагу тематиками, які не пов'язані з політикою, але важливі для жителів як півострова, так і материкової частини України в зазначених областях — екологія, охорона здоров'я, культура, підтримка і поширення української мови і літератури, спорт, релігія тощо.

Залучати до проекту будуть "експертів" з РФ і України.

Як повідомив Тимчук, учасники з української сторони в'їжджатимуть до Криму через КПВВ у Херсонській області.

Як писало QHA, близько 2–3 мільйонів українців отримують інформацію з російських ЗМІ. За словами голови правління «Детектор Медіа» Наталії Лігачової, більше 60% опитаних респондентів зі східних регіонів не володіють достатньою інформацією про «цілі держави».

За словами лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, роспропаганда набагато перевершує пропаганду в СРСР.

Джерело: flot 2017

QHA