ВАШИНГТОН (QHA) -

Адміністрація Білого дому запропонувала скасувати рішення про виділення з бюджету США коштів для надання військової допомоги ряду країн, а замість неї надавати кредити на придбання військового обладнання.

Американське видання The Wall Street Journal передає, що до переліку таких країн включені Пакистан, Лівія, Туніс, В'єтнам, Колумбія, Філіппіни та Україна. Разом з тим офіційний Вашингтон не припинить безоплатно допомагати Єгипту, Йорданії та Ізраїлю — не менше 75% всіх військових грантів Держдепу перераховується цим країнам.

Представники американського Держдепартаменту стверджують, що результатом подібного рішення Дональда Трампа стане посилення позицій Китаю та Російської Федерації. У тексті закритого меморандуму Держдепу зазначається, що такі наміри США можуть знизити можливості України в боротьбі з російською агресією на Донбасі.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Конгрес США схвалив бюджет Пентагону на 2017 рік, що передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги Україні, надання летальноъ зброї, а також розширення військової допомоги за рахунок поставок засобів технічної підтримки для розробки цілісної системи моніторингу державного кордону та допомоги у підготовці штабних офіцерів та вищого командування ЗСУ.

ФОТО: інтернет

QHA