ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з президентом США Дональдом Трампом 16 травня у Білому домі. Глави держав сконцентрувалися на питаннях боротьби з тероризмом, однак між ними залишилися розбіжності. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Американський президент заявив, що має намір і далі підтримувати Анкару в боротьбі з терористичними угрупованнями «Ісламська держава» і «Робоча партія Курдистану». Останню визнали терористичною в Туреччині, США та Євросоюзі.

Ердоган же підтвердив, що терористичним організаціям немає місця у майбутньому його регіону. За словами президента, взаємодія з цими організаціями «абсолютно неприйнятна» і була б порушенням досягнутих домовленостей. Глава Туреччини також згадав про очікування Анкари в зв'язку з послідовниками Фетхуллаха Ґюлена. Він переховується в США, а в Туреччині звинувачується в спробі держперевороту в липні 2016 року.

Відразу після своїх заяв Трамп і Ердоган пішли, проігнорувавши запитання журналістів. Таким чином, незважаючи на взаємні запевнення про намір співпрацювати в боротьбі з терористами і налагоджувати економічні відносини, ключові розбіжності між лідерами двох країн зберігаються.

Як повідомляло QHA, на минулому тижні Дональд Трамп, проігнорувавши протести турецького уряду, схвалив план військової допомоги «Силам демократичної Сирії», які складаються, в основному, з курдських загонів народної самооборони.

ФОТО: інтернет

QHA