ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент США Дональд Трамп підписав закон про санкції проти Росії, Північної Кореї та Ірану.

У Білому домі офіційно підтвердили підписання даного закону 2 серпня.

Разом з тим Трамп стверджує, що цей документ містить серйозні недоліки.

— Сьогодні я підписав закон «Протидія противникам Америки шляхом санкцій», який вводить нові санкції проти Ірану, Північної Кореї і Росії. Я за жорсткі кроки щодо покарання і припинення поганої поведінки злочинних режимів у Тегерані і Пхеньяні. Я також підтримую те, що Америка не потерпить втручання в наш демократичний процес.

За словами президента, США будуть надалі пліч-о-пліч зі своїми союзниками і друзями протидіяти російській підривній діяльності та дестабілізації.

Трамп нагадав, що він висловлював свої зауваження Конгресу про те, яким чином цей закон зазіхає на виконавчу владу, шкодить американським компаніям та інтересам європейських союзників США.

Він додав, що його адміністрація намагалася працювати з Конгресом над поліпшенням закону. Однак закон «має серйозні недоліки», зокрема тому, що він здійснює замах на повноваження виконавчої влади на переговори.

— Однак, незважаючи на недоліки закону, я підписую цей документ заради блага національної єдності. Закон відображає волю американського народу побачити, як Росія робить кроки щодо поліпшення відносин зі Сполученими Штатами. Ми сподіваємося на співпрацю між нашими двома країнами в ряді основних глобальних питань, щоб необхідності в цих санкціях більше не було.

Також, згідно з документом, Вашингтон підтримує офіційний Київ у відновленні суверенітету і територіальній цілісності, засуджує і протидіє спробам Кремля дестабілізувати ситуацію в Україні, не визнає анексії Криму і продовжує протидіяти реалізації проекту «Північний потік-2».

Раніше Москва відреагувала на санкції тим, що скоротила кількість американських дипломатів у Росії і закрила доступ до складських приміщень у Москві і дачі у Срібному бору.

Президент України Петро Порошенко позитивно оцінив підписання Трампом закону про санкції.

Вітаю всіх із підписанням нового пакету санкцій від США з приводу Росії! Як ми і домовлялися у Вашингтоні, Конгрес проголосував, а президент Дональд Трамп підписав. Санкції стосуються зокрема і заполітизованого проекту «Північний потік-2». Вони діятимуть до повного звільнення української землі. Це ще раз підтверджує стратегічний напрямок відносин України і Сполучених Штатів.

Раніше QHA повідомляло, що ввечері 27 липня Верхня палата Конгресу США переважною більшістю проголосувала за оновлений пакет обмежувальних штрафних заходів щодо Росії, Ірану і Північної Кореї.

Підставою для прийняття санкцій проти Москви є анексія Криму, а також хакерські атаки з метою впливу на президентські вибори в США.

ФОТО: інтернет

QHA