ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент США Дональд Трамп на своїй сторінці у Twitter повідомив, що в травні американське посольство в Ізраїлі переїде до міста Єрусалим.

Американський президент назвав Ізраїль найкращим другом США.

— Мої найкращі вітання прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху і всьому народу Ізраїлю у зв'язку із 70-ю річницею Незалежності. У нас ніде немає більш кращих друзів. Чекаємо з нетерпінням переїзд нашого посольства в Єрусалим наступного місяця, — написав глава Білого Дому.

Нагадаємо, 6 грудня Дональд Трамп заявив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і перенесення туди американського посольства. Про намір визнати Єрусалим столицею Ізраїлю Трамп заявляв ще під час передвиборної кампанії перед президентськими виборами у 2016 році.

Незабаром президент Гватемали Джиммі Моралес оголосив, що і посольство цієї центральноамериканської країни в Ізраїлі буде перенесено з Тель-Авіва до Єрусалиму.

На міжнародному рівні Єрусалим не визнається ізраїльською столицею, оскільки статус міста має бути визначений під час мирних перемовин між Ізраїлем і палестинцями, які хочуть проголосити східну частину Єрусалима, зайняту ізраїльтянами у 1967 році, столицею майбутньої незалежної палестинської держави.

QHA