ВАШИНГТОН (QHA) -

 

Президент США Дональд Трамп заявив, що США нарощуватимуть ядерний потенціал. Окрім того, очільник Білого Дому ще раз підтвердив намір денонсувати договір 1987 року про ліквідацію ракет середнього і малого радіусу дії через порушення його російською стороною.

— Ця погроза адресована усім, кому побажаєте, — Китаю, Росії і всім, хто хоче грати у ці ігри. Росія не дотримувалася духу договору і самого цього договору. Це потрібно було зробити багато років тому, — сказав Трамп.

 

Раніше американський лідер повідомив про намір вийти з цього договору.

 

США звинувачують РФ у порушенні положень документа через розробку Росією крилатої ракети наземного базування 9М729 (SSC-8 за класифікацією НАТО), дальність якої, за твердженням американської сторони, не відповідає умовам договору.

Російська сторона звинувачує США у розміщенні пускових установок для систем ППО в Румунії, які нібито можуть оснащуватися крилатими ракетами середньої дальності. Йдеться про комплекс Aegis Ashore, який заступив на бойове чергування на військовій базі Девеселу в Румунії.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) між СРСР і США у 1987 році підписали лідери СРСР і США Михайло Горбачов і Рональд Рейган. Документ забороняє двом країнам використовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (1000 – 5500 км) і малої (500 – 1000 км) дальності.

У рамках виконання вимог договору США до 1991 року знищили 846 своїх ракетних комплексів, СРСР — 1 846.

 

Раніше представник США у НАТО Кей Бейлі Хатчінсон заявила, що Росія має зупинити розробку забороненої ракетної системи середньої дальності, в іншому випадку США знищать її до того, як вона почне функціонувати.

За її словами, у США впевнені, що РФ розробляє ракетну систему наземного базування в порушення договору, укладеного ще за часів Холодної війни.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що у разі ядерної війни росіяни потраплять до раю. Він зазначив, що в російській концепції про ядерну зброю немає превентивного удару і РФ може тільки захищаючись використовувати зброю масового ураження.

 

Джерело: BBC

QHA