ГЕЛЬСІНКІ (QHA) -

Президент США Дональд Трамп не визнає анексію Криму, заявив 16 липня президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками зустрічі у Гельсінкі американського і російського президентів.

Путін зазначив, що Трамп продовжує дотримуватися позиції "незаконність приєднання Криму до Російської Федерації".

— Позиція президента Трампа щодо Криму відома. Він її дотримується. Він говорить про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації. У нас інша точка зору. Ми вважаємо, що ми провели референдум у повній відповідності з міжнародним правом до статуту Організації Об'єднаних Націй ... Для нас, для Російської Федерації, це питання закрите. Все, — сказав Путін.

При цьому президент США під час спілкування з пресою жодного разу не згадав про кримське питання.

Український вчений, доктор юридичних наук, професор Олександр Мережко у своєму Facebook прокоментував заяву Путіна.

— Слід уважно вдуматися у визнання Путіна з приводу анексії Криму: "Ми вважаємо, що ми провели референдум у повній відповідності з міжнародним правом ...". Хто ці "ми"? Росія. Тобто, Путін визнав, що "референдум" в Криму провела саме Росія. Цього вже цілком достатньо, щоб говорити про неправомірність "референдуму", бо міжнародне право (принципи суверенної рівності, невтручання і т.д.) не дозволяють одній державі проводити "референдуми" на території іншої, — написав Мережко.

Нагадаємо, вчора президент США Дональд Трамп заявив, що зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним є «дуже хорошим початком для всіх».

QHA повідомляло, що зустріч Трампа і Путіна розпочалася з годинним запізненням. Сторони провели перемовини у президентському палаці в Гельсінкі. Літак Путіна запізнився на 35 хвилин, однак він першим приїхав на місце зустрічі, після нього на місце прибув Трамп з дружиною.

Фото: AFP

QHA