КИЇВ (QHA) -

Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підписали спільне звернення, в якому підтримали звернення до Вселенського патріарха з приводу надання автокефалії Україні. Про це повідомив Леонід Кравчук під час спільної прес-конференції з Леонідом Кучмою і Віктором Ющенком.

— Після дискусій у нашому колі ми підписали спільне звернення, — зазначив він.

У тексті звернення йдеться, що надання Україні автокефалії сприятиме міжконфесійному діалогу в країні.

— Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольською Матір'ю-Церквою грає важливу роль у зміцненні незалежності України, духовного і національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи в Україні, сприятиме плідному міжконфесійному діалогу в нашій країні, — зачитав Кравчук текст звернення.

Окрім цього, президенти закликали усіх об'єднатися, щоб створити автокефальну православну церкву.

— Ми переконані, що єдність українського народу, великою силою зміцнення якого буде автокефальна православна помісна церква, стане непереборною духовною міцністю у боротьбі з російською агресією проти України. Тому ми підтримуємо зусилля президента України Петра Порошенка в цьому надзвичайно важливому для України питанні і звертаємося до всіх громадян, до всіх відповідальних політиків, громадських діячів — об'єднатися навколо цієї великої мети і спільно активно працювати для створення автокефальної православної церкви України, — йдеться у документі.

QHA повідомляло, що Верховна Рада України на своєму пленарному засіданні підтримала ініціативу президента Петра Порошенка про створення в Україні помісної церкви.

Нагадаємо, Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос по автокефалії православної церкви в Україні.

Відзначимо, що статус помісної церкви передбачає її адміністративну незалежність від інших помісних церков. Автокефальна православна церква — це помісний інститут церкви, із закріпленою за ним канонічною територією, на якій не повинні діяти інші помісні церкви.

ФОТО: УНІАН

QHA