КИЇВ (QHA) -

Розгляд справи про незаконний видобуток ресурсів Російською Федерацією поблизу окупованого Криму у Міжнародному трибуналі з морського права займе від 2 до 4 років. Про це в інтерв'ю виданню «Європейська правда» розповіла заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

— Ми закінчили всі необхідні досудові процедури. Ми, безумовно, розраховуємо, що арбітраж почне працювати вже з середини 2017 року. Трибунал розглядатиме претензію України на неможливість користуватися своїми природними ресурсами, на порушення Росією правил у плані будівництва Керченського мосту та інших переходів, на неконтрольований підйом археологічних цінностей біля Криму. За негативним сценарієм, з найдовшими процедурами, це середина 2021 роки; найшвидший сценарій не раніше 2019 року, повідомила посадовець.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, прес-служба МЗС повідомила, що 22 грудня 2016 року сформовано суд з морського права, який на початку 2017 року почне розгляд справи за позовом України до Російської Федерації згідно із Конвенцією ООН.

ФОТО: інтернет

QHA