КИЇВ (QHA) -

Українські дипломати і юристи мають використовувати виголошені на прес-конференції у Гельсінкі слова Володимира Путіна про організацію Росією так званого "референдуму" в Криму 2014 року під час підготовки позовів до міжнародних судів, повідомила у своєму Facebook перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, таким чином господар Кремля фактично визнав, що РФ стоїть за незаконним референдумом в Криму.

— Найважливіше, що прозвучало на прес-конференції: це явка з повинною Путіна, який визнав, що РФ організовувала «референдум» в Криму. Наші юристи і дипломати мають використовувати це визнання під час підготовки позовів для міжнародних судів, — написала Геращенко.

Геращенко високо оцінила невизнання анексії українського півострова з боку США.

— Для нас важлива єдність Сенату і Конгресу, Держдепу, Пентагону, Білого Дому, республіканців і демократів у ключовому: невизнання анексії Криму, окупації Донбасу, порушення кордонів України, відповідальності РФ за це. І це прозвучало від десятків впливових американців, і організації американської системи, системне функціонування всіх інститутів унеможливлює експромти у зовнішній політиці, — зазначила вона.

Найважливішим для Києва, вважає віце-спікер, є "чітке внутрішнє розуміння і наш сигнал всьому світу, що Україна — це суб'єкт, і ніхто не буде за нас вирішувати наш вибір, і ми не обмінюємо Крим на Донбас".

— Навіть якщо всі почнуть посилати нам інші сигнали, ми на це не погодимося. На цьому і стоїмо, — написала вона.

Як писало QHA, український вчений, доктор юридичних наук, професор Олександр Мережко прокоментував заяву Путіна про організацію Росією "референдуму" в Криму. За його словами, визнання Путіна, що в Криму відбувся "референдум", цілком достатньо, щоб говорити про його неправомірність.

Як писало QHA, президент РФ Володимир Путін на спільній прес-конференції у Гельсінкі зазначив, що Трамп продовжує дотримуватися позиції "незаконність приєднання Криму до Російської Федерації".

Нагадаємо, глава Білого дому, коментуючи підсумки зустрічі з президентом Росії, зазначив, що «це є дуже хороший початок для всіх».

QHA