КИЇВ (QHA) -

Сестра звільненого з полону Олексія Кодьмана — Ніна в ексклюзивному інтерв'ю Радіо HAYAT розповіла про те, що пережили близькі та рідні українських полонених.

За її словами, 26 грудня родичів полонених запросили до Києва, де у них відбулася зустріч з президентом Петром Порошенко, першим віце-спікером Верховної Ради Іриною Геращенко та іншими високопосадовцями.

— Там нам повідомили, що наших хлопців будуть звільняти і обмін відбудеться 27 грудня. Також відбулася друга зустріч — з родичами тих полонених, які, на жаль, не підпадають під обмін, — сказала вона.

Ніна Кодьман повідомила, що через високу ймовірність зриву обміну рідні дуже сильно хвилювались в останні два дні до обміну.

— Ці два дні були дуже важкими для нас. З міркувань безпеки ми нічого не розповідали про це ЗМІ. Вчорашня зустріч була дуже хвилюючою, складно передати емоції, — сказала вона.

За її словами, Олексія та інших звільнених полонених відвезли до шпиталю, де вони проходять обстеження. Там вони отримають медичну і психологічну реабілітацію, для них також підготували фокусні психологічні групи.

— Я хочу сказати, що ми були щасливі. Найважчим було те, що серед нас були батьки, які так і не дочекалися своїх дітей, — сказала вона.

Нагадаємо, вчора, 27 грудня, о 21:30 – 22:05 трьома групами на вертольотах українці, звільнені у рамках обміну між Україною і бойовиками ОРДЛО, приземлилися в аеропорту Харкова.

Окрім звільнених на цих же вертольотах з Донецької області прибули задіяні до процесу обміну представники української сторони і зустрівший їх під Краматорськом президент України Петро Порошенко.

Вчора у результаті обміну полоненими між українською стороною і ОРДЛО вдалося звільнити 73-х полонених, які перебували в полоні у бойовиків.

Як писало QHA, 15 осіб з тих, кого українська сторона повинна була передати підконтрольним Росії терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР" у рамках звільнення українських заручників, відмовилися від обміну і висловили бажання залишитися на території, підконтрольній Україні.

Раніше були опубліковані перші фото з місця обміну полоненими на околиці Горлівки поблизу КПП "Майорське".

QHA