КИЇВ (QHA) -

Візит президента РФ Володимира Путіна до окупованого Криму є цинічним нехтуванням російською стороною принципів і норм міжнародного права.

Про це йдеться у заяві МЗС України, щодо візиту російського лідера 4 серпня 2018 року на окупований український півострів.

Зовнішньополітичне відомство висловило протест у зв'язку із черговим неузгодженим з Україною візитом. У повідомленні наголошується, що Київ вважає цей візит і будь-які поїздки російських чиновників на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і Севастополя грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України.

— Візит — цинічне і демонстративне нехтування російською стороною загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, зобов'язань за двосторонніми і багатосторонніми договорами, учасниками яких є Україна і Росія. Автономна Республіка Крим і Севастополь є невід'ємною частиною України в її міжнародно-визнаних кордонах. Це визнається усім міжнародним співтовариством, яке вже неодноразово давало належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації шляхом ухвалення відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також введенням санкцій проти РФ як держави-окупанта, — наголошується у заяві МЗС.

Раніше повідомлялося, що 1 серпня на територію окупованого Криму прибула делегація політиків і бізнесменів зі Словаччини. Усього на анексований півострів прибуло 10 осіб.

Раніше посол України в Угорщині Любов Непоп закликала українську діаспору країни висловити недовіру і позбавити депутатського мандата Анатолія Бурого за те, що він незаконно відвідав окупований Крим.

QHA