КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України повинна перевірити інформацію про поїздку в окупований Крим групи іноземних політиків для введення проти них санкцій. Крім того, мають бути відкриті кримінальні провадження стосовно українських політиків, які, за інформацією російських ЗМІ, прибули на півострів разом із іноземною делегацією. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

— СБУ повинна підготувати і подати на розгляд РНБО України перелік офіційних осіб з Європарламенту, а також політиків з країн Європейського Союзу, СНД і Латинської Америки, які, за повідомленнями російських ЗМІ, прибули з триденним візитом до анексованого Криму, сказав він.

Олександр Турчинов стверджує, що стосовно громадян України, які поїхали до Криму разом із делегацією, запрошеною самопроголошеною «владою» півострова, повинні бути відкриті кримінальні провадження.

Крім того, перевірці підлягає також інформація про участь у цій пропагандистській акції українських громадян, і в разі підтвердження їхнього перебування у Криму повинні бути відкриті кримінальні провадження згідно із чинним законодавством.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, троє депутатів парламенту, політолог із Сербії та депутат із Чехії відгукнулися на запрошення самопроголошеної «влади» Криму і, незважаючи на протести МЗС України, прилетіли до окупованого Росією Криму. Згадується, що це депутати Народної скупщини (парламенту) Сербії від Сербської радикальної партії Дубравко Боїч і Мілован Боїч, член президії Сербської радикальної партії Александр Шешель, сербський письменник і політолог, професор Баня-Лукського університету Срджа Трифкович, а також член палати депутатів парламенту Чеської Республіки Ярослав Голик.

17 березня у зв'язку із цим незаконним візитом до окупованого Криму посла Сербії в Україні викликали для роз'яснень до Міністерства закордонних справ.

У прес-службі МЗС інформагентство QHA запевнили, що дипломати відповідатимуть за свої дії згідно із законодавством України, і висловили надію на те, що влада Сербії також вживе відповідних заходів.

QHA