СТАМБУЛ (QHA) -

На конгресі у Стамбулі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розкритикував позицію Заходу щодо міграційної кризи — однієї з найактуальніших проблем на сьогодні, передає АА.

На думку турецького лідера, країни Європи не були щирими у питанні підтримки тих, хто потребує допомоги, в той час як Туреччина прийняла на свою територію майже 3,5 мільйони біженців. А замість спроби вирішити цю кризу Європа виступає проти членства Туреччини в ЄС.

Реджеп Таїп Ердоган зазначив, що якщо позиція Європи у міграційному питанні не зміниться, Республіка відкриє свої кордони і таким чином розірве укладену в березні угоду.

Офіційна Анкара усвідомлює, що, виступаючи з такими заявами, може зустрітися з негативною реакцією Заходу:

— Санкції загрожують ввести ті, хто вже 53 роки не приймає Туреччину до ЄС. Але це нас не лякає, оскільки ми твердо стоїмо на ногах, підсумував Ердоган.

Нагадаємо, що Європарламент схвалив рекомендаційну резолюцію про призупинення переговорів щодо членства Турецької Республіки в Європейському Союзі. Всього голосувало 479 депутатів, з яких проти було лише 37, ще 107 утрималися. Основною умовою відновлення процесу переговорів є скасування у Туреччині режиму НС.

Турецька Республіка одна з країн-засновниць Ради Європи, а також з 1963 року є асоційованим членом ЄС. Офіційно Республіка стала кандидатом на вступ до лав Європейського Союзу 1987 року, але переговори про повний вступ Туреччини в організацію розпочалися лише 2005 року.

2016 року між Анкарою і Брюсселем було укладено нову угоду, що є черговим етапом у переговорах про членство Туреччини у Європейському Союзі. Рішення про введення безвізового режиму для Туреччини є частиною цієї угоди, в рамках якої Туреччина погодилася приймати назад мігрантів, які нелегально прибули з її території до Греції. Значний потік біженців, які залишили Сирію через невщухаючі військові дії, викликав політичну кризу в ряді країн Європейського Союзу.

ФОТО: інтернет

QHA