АНКАРА -

Туреччина виступала і виступає за конструктивний діалог з Німеччиною, заснований на принципах взаємної поваги і вигоди. Однак ніхто не має права намагатися направляти Анкару з Європи або будь-якого іншого місця світу, заявив прес-секретар турецького президента Ібрагім Калин.

За його словами, Туреччина — правова держава, де мають місце виклики в сфері безпеки.

— Буде більш раціонально і правильно, якщо європейці стануть розцінювати питання забезпечення безпеки в Туреччині в якості складової частини загальноєвропейської системи безпеки, — підкреслив Калин.

Прес-секретар президента зазначив, що Анкара рішуче засуджує висловлювання представників офіційного Берліна про те, що громадяни Німеччини нібито не знаходяться в безпеці в Туреччині, а німецькі компанії, що діють на турецькому ринку, стурбовані тим, що відбувається в країні.

— Нічого подібного, категорично ні... Заяви МЗС Німеччини розраховані на внутрішню аудиторію і пов'язані з наближенням виборів у цій країні, — підкреслив він, назвавши позицію МЗС Німеччини вкрай помилковою.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель оголосив про зміну зовнішньополітичного курсу держави щодо Туреччини в зв'язку з арештами німецьких журналістів і правозахисників. Рішення було погоджене з канцлером Ангелою Меркель і главою Соціал-демократичної партії Мартіном Шульцем.

Фото і джерело: АА

QHA