КИЇВ (QHA) -

 

Туреччина не визнавала і ніколи не визнає анексії Криму.

Про це на конференції делегатів Курултаю кримськотатарського народу, яка триває у Києві сьогодні, 12 листопада, заявив посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель.

— Невизнання анексії і наша підтримка територіальної цілісності України триватиме. І ми висловлюємо цю думку Росії. Події 2014 року не можна визнати законними, вони не мають сприйматися, як нормальний стан справ.

Посол зазначив, що прибув на конференцію делегатів Курултаю кримськотатарського народу з новим координатором Турецького держагентства з розвитку ТІКА Есін Ергін.

— Я тут, щоб висловити незмінну підтримку вірній справі наших побратимів, кримських татар, які продемонстрували себе, як гідні громадяни України, на яких можна покластися. Я тут, щоб підтримати основну вимогу кримських татар — жити у мирі й процвітанні, користуватися свободою, правами людини, зберегти і розвивати свою культуру і самобутність на своїй історичній батьківщині — у Криму. Ця боротьба благородна, так як вона є мирною і демократичною, — зазначив посол.

Він зазначив, що делегати Курултаю мають зберегти свою солідарність.

— Делегати Курултаю, ми знаємо, що ваша робота не з легких. Ви змушені жити в Криму, не залишати свою батьківщину і підтримувати національний дух. Бажаю вам ухвалювати мудрі рішення, — додав посол.

 

Конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу стартувала у Києві сьогодні, 12 листопада, о 10:00.

Як раніше повідомляв лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, щоб ухвалити рішення щодо продовження повноважень, необхідно зібрати на конференції мінімум 160 делегатів.

Джемілєв вважає, що через протидію окупаційної влади, зібрати кворум на конференції Курултаю, швидше за все, не вдасться.

У зв'язку із цим, розробили механізм голосування для тих, хто не зможе виїхати з Криму. Проекти рішень, які наберуть більшість голосів у Києві, передадуть для голосування делегатам до Криму. Рішення набудуть чинності після збору всіх голосів.

Відзначимо, станом на 11:20 на конференцію зареєструвалися 76 делегатів, проте реєстрація тривала.

QHA