АНКАРА -

Анкара підніме тему масових вбивств мусульман у М'янмі на рівні Генеральної Асамблеї ООН, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Глава держави висловив глибоке співчуття у зв'язку з позицією міжнародної громадськості, що залишилася байдужою до вбивств мусульман з народності рохінджа у провінції Аракан у М'янмі.

— На превеликий жаль, у М'янмі здійснені масові вбивства, проте міжнародна громадськість багато в чому ігнорує те, що відбувається. Всі ми стали свідками того, в якому становищі опинилися мусульмани, як спалюють їхні селища, сказав Ердоган, нагадавши про кадрах з М'янми, продемонстровані на телеканалах.

Ердоган пообіцяв, що Туреччина підніме на найвищому рівні питання кривавих подій у М'янмі.

— Ми плануємо підняти це питання 19 вересня на Генасамблеї ООН. Обговоримо становище мусульман М'янми з лідерами держав, які візьмуть участь у ГА ООН, повідомив глава держави.

Президент Туреччини зазначив, що як чинний голова Організації Ісламського Співробітництва обговорив трагічні події у М'янмі з лідерами близько 20 держав світу. Турецький гарант зазначив також, що Туреччина, за допомогою Управління із запобіганню і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій при уряді Туреччини (AFAD) і Червоного півмісяця, направила і продовжує направляти допомогу в провінцію Аракан у М'янмі.

Як раніше повідомляло QHA, у штаті Аракан у М'янмі триває насильство щодо мусульман-рохінджа, що здійснюється урядовою армією і буддистськими націоналістами. Минулого тижня в районі проживання народу рохінджа на північному заході країни було спалено понад 2600 будинків.

Як повідомляють в Управлінні верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців, понад 70 тисячам представників народу рохінджа вдалося втекти від насильства з М'янми (Південно-Східна Азія) в Бангладеш (Південна Азія).

Рохінджа — етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан у XIX — на початку XX століття британською колоніальною владою. При загальній кількості близько півтора мільйонів людей на даний час вони складають більшість населення штату. Офіційна влада і буддистське населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

QHA