АНКАРА (QHA) -

Туреччина припинила дію режиму надзвичайного стану з 01:00 19 липня.

Надзвичайний стан терміном на три місяці було вперше запроваджено в Туреччині 21 липня 2016 року, після запобігання спробі державного перевороту в країні. Режим НС продовжувався сім разів, кожен раз — терміном на три місяці.

Згідно з Конституцією Турецької Республіки, режим НС автоматично припиняється, якщо уряд країни до закінчення терміну його дії не направить до парламенту повідомлення про необхідність його продовження.

Нагадаємо, група військовослужбовців ЗС Туреччини, які перебувають в русі Ґюлена, у ніч з 15 на 16 липня 2016 року вчинила спробу збройного захоплення влади в країні. Дії протестувальників припинило керівництво країни і органи правопорядку, а також пересічні громадяни. У сутичках загинули 250 осіб.

Відзначимо, 14 червня 2018 року президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв скасувати надзвичайний стан в країні у разі свого переобрання.

5 липня прем'єр-міністр країни Біналі Йилдирим заявив, що режим надзвичайного стану скасують з 9 липня, коли в Туреччині оголосили новий склад уряду після проведених позачергових парламентських і президентських виборів.

Джерело: Анадолу

QHA