АНКАРА (QHA) -

Туреччина відкликала своїх послів зі США та Ізраїлю для проведення консультацій у зв'язку із напруженістю на Близькому Сході, яка виникла у зв'язку із перенесенням американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Як заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, Анкара ініціює надзвичайний саміт Організації ісламського співробітництва.

— Ми відкликали наших послів з Вашингтона і Тель-Авіва для консультацій. Ми скликаємо надзвичайний саміт Організації ісламського співробітництва. Ми також пропонуємо скликати екстрене засідання Радбезу ООН. Ми проведемо перемовини з багатьма лідерами, — заявив він.

У самій Туреччині оголошено триденну жалобу в зв'язку із загибеллю палестинців на кордоні Ізраїлю і Гази. На усіх держустановах Туреччини приспущені державні прапори.

Відзначимо, окрім Туреччини свого посла з Ізраїлю відкликала Південна Африка.

Нагадаємо, вчора у Єрусалимі відбулася церемонія відкриття посольства США в Ізраїлі, в якій взяли участь багато офіційних осіб США та Ізраїлю.

Відкриття посольства США в Єрусалимі супроводжувалося масовими протестами палестинців на кордоні сектора Газа. Згідно з останньою інформацією, у результаті зіткнень протестувальників з ізраїльськими військовими загинуло понад 50 осіб.

Джерело: Анадолу

QHA