АНКАРА -

Турецька Республіка вважає неправильним рішення ряду арабських держав про розрив дипломатичних відносин з Катаром, заявив президент Реджеп Таїп Ердоган на зустрічі з главами зарубіжних дипмісій у штаб-квартирі правлячої Партії справедливості і розвитку в Анкарі.

— Напруженість довкола Катару має місце в період, коли ми найбільше потребуємо солідарності і співпраці, і не принесе користі жодній державі регіону,  заявив турецький гарант.

Президент зазначив, на тлі вже наявних проблем у регіоні назрівають нові.

Кращим шляхом для врегулювання проблем є взаємний діалог. У зв'язку з цим ми вітаємо конструктивну і холоднокровну позицію Дохи, заявив Ердоган.

Він запевнив, що Туреччина продовжує розвивати відносини з дружніми державами, зокрема і з Катаром. Анкара докладає і продовжить докладати зусилля для вирішення кризи навколо Катару, пообіцяв президент Туреччини.

Ердоган наголосив, що висунуті проти Катару звинувачення дуже серйозні.

— Сподіваюся, що найближчим часом напруженість спаде, а обмеження щодо Дохи будуть зняті. Країни регіону повинні направити енергію на те, щоб усунути справжню причину розбіжностей. Ми повинні разом звести нанівець плани сил, що прагнуть до ескалації протистояння у регіоні. Проблеми у таких країнах, як Сирія, Ірак, Ємен і Лівія, мають бути зняті, додав турецький лідер.

Як повідомляло QHA, Королівство Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет і Об'єднані Арабські Емірати повідомили про розрив дипломатичних відносин із Катаром, звинувативши уряд країни у підтримці тероризму. Слідом за ними аналогічне рішення прийняли Ємен, Лівія, Мальдівські острови та Маврикій.

Фото і джерело: АА

QHA