АНКАРА -

У вівторок 25 липня прес-служба Міністерства закордонних справ Ізраїлю прокоментувала зроблену напередодні президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом заяву, яка стосувалася Єрусалиму і кризи навколо мечеті Аль-Акса.

Зокрема, зовнішньополітичне відомство Ізраїлю назвало виступ Ердогана перед парламентом Туреччини абсурдним і неправильним.

— Було б краще для нього (Ердогана. — Ред.), якщо б він займався проблемами власної країни, — йдеться в заяві ізраїльського МЗС.

Ізраїльська сторона нагадала, що часи Османської імперії минули, і підкреслила, що Єрусалим був, є і буде столицею єврейського народу.

У заяві, поширеній прес-службою зовнішньополітичного відомства Ізраїлю, також міститься попередження для турецького лідера:

— Тому, хто живе в скляному палаці, не слід кидати каміння.

У свою чергу, Анкара засудила цю «фривольну» заяву на адресу президента Туреччини.

— У період Османської держави жителі Палестини незалежно від віросповідання та конфесії століттями жили у світі, вільно виконуючи релігійні обряди. Іудеї, як ніхто інший, повинні знати про міжрелігійну толерантність, яка мала місце в Османській період, — зазначив прес-секретар МЗС Туреччини Хусейін Мюфтюоглу.

За словами турецького дипломата, і сьогодні в Турецькій Республіці іудеї вільно дотримуються своїх релігійних звичаїв під захистом держави.

Мюфтюоглу підкреслив, що ситуація навколо Аль-Акси — третьої за значимістю святині ісламського світу — пріоритетне питання для всіх мусульманських країн.

— На тлі півстолітньої ізраїльської окупації Східного Єрусалиму, Західного берега річки Йордан і Гази спроби приховати факт окупації Східного Єрусалиму не внесуть внесок у забезпечення миру і стабільності в регіоні та врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, — підкреслив турецький дипломат.

Прес-секретар МЗС Туреччини вважає, що Ізраїль повинен негайно відновити статус-кво у районі мечеті Аль-Акса і зняти обмеження на шляху свободи віросповідання.

Нагадаємо, конфлікт між палестинцями та ізраїльтянами навколо Храмової гори різко загострився 21 липня, коли влада Ізраїлю обмежили доступ мусульман на п'ятничну молитву до мечеті Аль-Акса. З метою забезпечення безпеки доступ був дозволений тільки жінкам і чоловікам старше 50 років. Це призвело до сутичок палестинців та ізраїльтян, під час яких щонайменше шестеро осіб загинули і сотні отримали поранення.

Спецпосланець ООН на Близькому Сході Микола Младенов у понеділок, 24 липня, після свого виступу на закритому кризовому засіданні Ради безпеки ООН заявив, що якщо не вирішити суперечку навколо Храмової гори в Єрусалимі до нової п'ятничної молитви, конфлікт може загостритися ще сильніше.

Джерело: АА - МЗС Ізраїлю

ФОТО: інтернет

QHA