АНКАРА -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що не бачить причин для стурбованості з боку США у зв'язку з переговорами Анкари і Москви щодо поставок російських ЗРК С-400.

Контракт Туреччини із закупівлі ЗРК С-400 передбачає налагодження спільного виробництва в оборонній сфері, сказав глава держави після повернення з турне країнами Перської затоки.

Коментуючи заяву голови об'єднаного комітету начальників штабів США Джозефа Данфорда про те, що рішення Туреччини придбати російські С-400 викликає стурбованість, глава держави зазначив:

— Чому це повинно викликати занепокоєння? Кожна країна повинна вживати певних заходів для забезпечення своєї безпеки. З якого боку ці заходи можна забезпечити — туди і робляться кроки. Анкара кілька разів проводила переговори з Вашингтоном з цього питання, але воно не знайшло свого рішення. Тому Туреччина почала будувати плани щодо С-400, — додав президент.

Він пояснив, що російські й турецькі відомства зараз ведуть переговори про постачання, і висловив упевненість, що Анкара зробить цей крок.

Ердоган також висловив здивування з приводу того, що Вашингтон проявив стурбованість з приводу можливої ​​закупівлі С-400, хоча не звертає уваги на придбання Туреччиною іншої зброї, наприклад, ЗРК «Петріот».

Нагадаємо, голова Комітету начальників штабів ВС США генерал Джозеф Данфорд заявив, що угоду із закупівлі Туреччиною зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) С-400 не укладено.

— Подібні твердження невірні. Якби угода була оформлена, то це викликало б занепокоєння у Вашингтоні, однак такого договору не існує, — сказав Данфорд в інтерв'ю телеканалу NBC у рамках щорічного Форуму з безпеки в Аспені (штат Колорадо, США).

Міністр нацоборони Туреччини Фікрі Ішик, призначений напередодні на посаду віце-прем'єра, раніше заявив, що переговори з Москвою щодо закупівлі систем С-400 знаходяться на завершальній стадії.

Фото і джерело: АА

QHA