КИЇВ (QHA) -

Україна передала Туреччині список з прізвищами в'язнів Кремля. Про це заявив лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, список передали до посольства Туреччини у Києві.

— Очевидно, за дорученням Ердогана турецьке посольство у Києві попросило. Ми тиждень тому передали. Попросили англійською. Завтра вранці передамо англійський текст, — повідомив Мустафа Джемілєв вчора, 27 серпня.

Як пояснив QHA радник голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов, список політв'язнів містить 99 прізвищ. За його словами, йдеться про людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають під домашнім арештом або підпискою про невиїзд, а також тих, кому присудили виплату штрафу з кримінального провадження.

— Таким чином список, який ми передали, включає 99 осіб. У списку актуалізовано увагу на тих, хто перебуває у місцях позбавлення волі, — зазначив Жумаділов.

Як писало QHA, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звернувся до лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з проханням надати йому список українських політичних в'язнів у російських в'язницях. За словами Джемілєва, турецький лідер пообіцяв поговорити з президентом РФ щодо них.

Нагадаємо, завдяки турецькому президенту в жовтні 2017 року були звільнені й видані Туреччині заступники голови Меджлісу кримських татар Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров, незаконно утримувані російською владою.

Джерело: Громадське Радіо

QHA