АНКАРА (QHA) -

 

Депутат турецького парламенту від опозиційної Республіканської народної партії Утку Чакирозер на сесії Великих Національних зборів Туреччини (парламент) закликав уряд країни приєднатися до антиросійських санкцій, запроваджених проти Кремля через незаконну анексію Криму.

Чакирозер, який представляє місто Ескішехір, розповів парламентаріям про окупацію українського півострова і репресії проти кримських татар.

— У нашій країні живуть мільйони громадян кримськотатарського походження. Вони не вагаючись віддали свої життя у Чанаккалі, Ємені, під час війни за Незалежність, за цю землю. Вони невід'ємна частина нашої спільної батьківщини. Кримські татари з нетерпінням чекають, коли Туреччина приєднається до міжнародних санкцій. Наша країна обов'язково має зробити це.

Депутат зазначив, що 16 кримських татар з моменту окупації у списках зниклих безвісти, а 49 кримських татар є в'язнями сумління в Криму і Росії.

— Майже щотижня в будинках, школах, мечетях кримських татар проводяться обшуки, за час окупації їх було близько трьох тисяч.

 

Відзначимо, депутат Утку Чакирозер бере активну участь в житті кримських татар Туреччини. QHA писало, що 10 вересня у місті Ескішехір відсвяткували кримськотатарське свято Тепреш, де був присутній Чакирозер та інші депутати турецького парламенту.

Чакирозер пообіцяв, що його партія надасть підтримку всім позитивним рішенням уряду щодо кримськотатарського народу.

QHA