КИЇВ (QHA) -

Шляхи реалізації інвестиційних проектів у прифронтових регіонах України обговорюватиметься на першому засіданні Національної інвестиційної Ради при Президенті України, яке відбудеться 25 травня в Маріїнському палаці у Києві.

Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків сьогодні на брифінгу, відповідаючи на запитання агентства QHA щодо того, чи говоритимуть на Інвестраді про залучення інвестицій в східні області України.

Так, турецька компанія мобільного зв’язку «Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S.» представить свою доповідь про досвід з цифровізації віддалених або важкодоступних регіонів, а також залучення інвестицій у такі проекти. За словами Дмитра Шимківа, цей досвід українська сторона може використати для залучення інвестицій і просування мобільного зв’язку в прифронтових районах Донеччини і Луганщини.

— Щодо цих регіонів, ми говорили також з турецькою компанією «Turkcell», тому що це розвиток мобільного зв’язку і цифрової економіки, який дозволяє вирішувати дуже багато питань у тих регіонах, де ускладнені питання взаємодії та отримання інформації, а також додаткових ресурсів для взаємодії з державними структурами. Зокрема, «Turkcell» планує доповідь для обговорення їхнього досвіду щодо цифровізації і впровадження сучасних технологій до віддалених регіонів. Тому що ми знаємо, що в Туреччині є високогірні регіони, є регіони, куди складно дістатися, і тим не менш, вони оцифровані. Саме своїм досвідом і пропозиціями — як залучити для цього інвестиції, буде ділитися компанія «Turkcell», — розповів Шимків.

Говорячи про зацікавленість іноземних інвесторів у розвитку проектів східних регіонів України, Дмитро Шимків також додав, що іноземці відстежують ситуацію на Сході, оскільки чимало проектів або вже безпосередньо реалізуються у тих районах, або вони є частиною логістики для цих компаній.

Наприклад, у засіданні Інвестради братиме участь металургійна компанія «Arcelor Mittal Limited» (Великобританія), яка володіє в Україні меткомбінатом «АрселорМіттал Кривий Ріг» — підприємство експортує продукцію через порт в Маріуполі. Також в східних районах реалізовує свої проекти Європейський банк реконструкції та розвитку.

— Щодо проектів на Сході України, я б хотів зазначити, що для компанії «Арселор Міттал» роль Маріуполя є дуже критичною, тому що Маріуполь є містом, з якого відвантажується продукція, вироблена компанією в Україні, тому розбудова і розвиток цих регіонів цікавить усіх. Цими регіонами цікавиться також ЄБРР, проекти якого реалізуються у тих районах і їх дуже непокоїть розвиток подій на сході. Також ці регіони цікавлять японські корпорації.

Раніше QHA повідомляло, що 25 травня у Києві відбудеться перше засідання Національної інвестиційної Ради при Президенті України, в якому візьмуть участь майже два десятки провідних світових компаній. Учасники обговорять масштабування вже наявних в Україні інвестпроектів, а також  залучення інвестицій у нові.

Варто зазначити, що незаконне будівництво Росією Керченського мосту та введені ще торік Росією обмеження параметрів для проходження суден, що слідують з Чорного в Азовське море і в зворотньому напрямку, призвело до втрат Бердянського і Маріупольського морського порту. За оцінкою міністра інфраструктури Володимира Омеляна, недоотримання доходів лише Маріупольського порту внаслідок введення обмежень і втрати вантажопотоку складають 2 – 3 млн тонн на рік, або близько 50%, і ці втрати можуть сягнути 50 млн грн на місяць або 600 млн грн на рік.

QHA