КИЇВ (QHA) -

Президент Європейської ради Дональд Туск під час прес-конференції за підсумками саміту Україна – ЄС у Брюсселі заявив, що усі винні в атаці на малайзійський боїнг мають бути покарані.

— Ми вшановуємо пам'ять жертв, закликаємо Росію визнати свою відповідальність за трагедію і очікуємо притягнення до відповідальності тих, хто у ній винен, — підкреслив політик.

Чиновник також підтвердив, що Євросоюз продовжує поважати територіальну цілісність і суверенітет України.

— ЄС продовжує надавати свою непохитну підтримку територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Непорушним залишається і наше невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя, — заявив Туск.

Нагадаємо, 5 липня Європейський Союз вирішив продовжити дію антиросійських санкцій ще на півроку, тобто, до 31 січня 2019 року. Згідно з рішенням, санкції мають на увазі обмеження доступу до ринку Євросоюзу для п'яти основних російських держкомпаній та їхніх дочірніх структур, а також для трьох російських енергетичних компаній і трьох оборонних структур. Також санкції забороняють цим компаніям експортувати в країни Євросоюзу озброєння і товари військового призначення, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку нафти.

QHA