КИЇВ (QHA) -

В українських політв'язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха і Павла Гриба погіршився стан здоров'я. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко під час засідання парламенту сьогодні, 23 травня.

Геращенко наголосила на готовності України обміняти українських політв'язнів на 23 росіян, затриманих на території України, проте від Росії близько двох місяців немає відповіді.

— Ми маємо чітку інформацію від адвокатів і сімей про погіршення стану здоров'я Володимира Балуха, Станіслава Клиха і Павла Гриба. Україна готова обміняти своїх громадян на 23 росіян, затриманих на території нашої держави. Уже два місяці ми не отримуємо відповіді від Росії, — сказала вона.

Нагадаємо, Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції про те, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що згодом і сталося.

Восени 2013 року київський журналіст і вчитель історії Клих відправився до своєї дівчини в російське місто Орел. Там його схопили представники спецслужб і змусили «зізнатися» у тому, що він нібито воював на боці повстанців у Чечні і бачив там Арсенія Яценюка. Українця засудили за декількома «важкими» статтями російського Кримінального кодексу.

Українець Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям в лісі. Більше доби його тримали у приміщенні без вікон, після чого відвезли в Смоленську область, де «законно» оформили арешт.

QHA повідомляло, що кількість українських політв'язнів в Криму і Росії стає дедалі більшою і станом на березень цього року складає щонайменше 68 осіб, тоді як в грудні минулого року їх було 64 людини.

QHA