КИЇВ (QHA) -

З 1 березня — 1 квітня 2018 року до закритих владою України портів і терміналів анексованого Росією Криму заходили 19 вантажних суден, йдеться у заяві Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

У міністерстві відзначили, що усі судна були під прапором Російської Федерації.

— Окрім того, на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії, Керчі та Ялти, використовуваних для стоянки кораблів, зафіксовано 26 судів: 19 — Російської Федерації, 3 — Молдови, 2 — Республіки Палау, і по одному під прапорами Союзу Коморських Островів і Республіки Того, — відзначають у міністерстві.

Нагадаємо, що морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта) закриті розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського і річкового транспорту» та відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р .. № 255 «Про закриття морських портів».

Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів і терміналів, розташованих на території АР Крим та м. Севастополь, є порушенням норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України і тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, у тому числі, кримінальну.

QHA повідомляло, що в Крим зайшло українське судно, яке доставило руду. Українське судно NEFTERUDOVOZ 45M 8 січня, приблизно о 15:00, прибуло на рейдову стоянку №451 порту Кавказ (РФ) у Керченській протоці. Судно доставило в порт Кавказ вантаж ільменітової руди (приблизно 3000 т).

Раніше керівник проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко пояснив різницю між списками суден-порушників в анексованому Криму, які ведуть державні органи України, і власними даними організації.

QHA