БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Сьогодні, 11 липня, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі стартував дводенний саміт, на якому присутні лідери країн учасників військово-політичного альянсу і партнери Північноатлантичного блоку, у тому числі — Україна.

Генеральний секретар НАТО Столтенберг на церемонії відкриття розповів про досягнення НАТО у сфері безпеки. Він високо оцінив професіоналізм і відданість збройних сил НАТО, йдеться на офіційному сайті Альянсу.

Під час свого виступу президент США Дональд Трамп вимагав, щоб члени НАТО збільшили витрати на оборону "негайно". Трамп накинувся з критикою на Німеччину за те, що Берлін купує газ у Росії.

Нагадаємо, раніше Столтенберг назвав основні теми саміту, серед яких: стримування і посилення оборони, боротьба з тероризмом і зміцнення стабільності, розширення взаємовигідного співробітництва з ЄС, модернізація НАТО, справедливий розподіл відповідальності та спільні цінності альянсу.

Як писало QHA, українську делегацію на саміті очолює президент України Петро Порошенко. Під час саміту сторони планують обговорити зону вільної торгівлі, реформи в Україні та їхню підтримку з боку ЄС, відносини з Росією, а також енергетичну безпеку.

Відзначимо, напередодні візиту Порошенко підписав закон «Про національну безпеку», який підкреслює курс України на інтеграцію з НАТО.

QHA