БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У Брюсселі (Бельгія) відбудеться 20-й саміт Україна — ЄС, сьогодні, 9 липня.

Українську делегацію на саміті очолять президент України Петро Порошенко. ЄС представлять президент Європейської ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, віце-президенти Єврокомісії Валдіс Домбровскіс і Марош Шефчович, єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.

Під час саміту сторони планую обговорити зону вільної торгівлі, реформи в Україні та їхню підтримку з боку ЄС, відносини з Росією, а також енергетичну безпеку. На порядку денному саміту також — реформа децентралізації, державного управління, боротьба з корупцією, економічний розвиток та енергетика. За підсумками зустрічі планується підписання спільної декларації.

Планується, що під час саміту буде підписано угоду між Україною і Європейським інвестиційним банком про виділення кредиту на 75 мільйонів євро. Отримані кошти планується направити на підвищення безпеки українських доріг.

Планується, що сторони закличуть РФ звільнити всіх українських політв'язнів і взяти відповідальність за збитий «Боїнг» рейсу МН17.

QHA повідомляло, що в МВФ заявили про уповільнення реформ в Україні. Заступник директора Департаменту бюджетної політики МВФ Абдел Сенхаджі заявив, що Україна у 2014 — 2015 рр. досягла значного прогресу в реалізації реформ, однак тепер реформи сповільнилися. Він зазначив, що українська влада має продовжувати антикорупційні реформи.

Джерело: Укрінформ

QHA