ПРАГА (QHA) -

 

"Кримський скандал" у Чехії, з нібито викраденням сина прем'єра Андрея Бабіша і його вивезенням до Криму, знайшов продовження.

Чеські соціал-демократи, які входять до урядової коаліції з партією ANO Бабіша, заявили, що розглядають варіант заміни голови уряду.

Як передає "Європейська правда", посилаючись на чеське видання Novinky.cz, соціал-демократи проведуть зустріч з партією Бабіша і з ним самим, щоб почути роз'яснення з цього приводу.

Чеські політики розглядають варіант добровільної відставки прем'єра, після чого його пост має зайняти інший представник ANO.

Якщо в партії не погодяться на план соціал-демократів, не виключають можливості розпуску парламенту, що призведе до дострокових виборів.

Опозиційні партії Чехії закликали прем'єра піти у відставку.

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що інформація про вивезення сина прем'єра до анексованого Криму може бути змовою.

Про це він повідомив чеському телеканалу "Нова", пише "Радіо Свобода".

Земан підкреслив, що має зустрітися з Бабішем з цього питання 19 листопада.

 

У Чехії спалахнув корупційний скандал після інтерв'ю сина прем'єра Андрея Бабіша-молодшого одному з чеських видань, де той розповів, що його у минулому році вивезли до Криму, щоб не дозволити свідчити проти батька у справі про можливі махінації з грошима Євросоюзу.

Йдеться про нібито привласнення прем'єром країни 50 млн євро, які ЄС виділив сільськогосподарському концерну "Гніздо лелеки". Це підприємство пов'язують з прем'єром Бабішем, хоча він заперечує цю інформацію.

Чеський прем'єр також спростував слова сина, що його вивозили до Криму, відзначаючи, що його син — психічно хворий.

 

Джерело: Радио Свобода, Украинская правда

QHA