КИЇВ (QHA) -

З початку окупації Криму в 2014 році Росія незаконно викачала близько трьох мільярдів кубометрів українського газу на шельфі Чорного моря. Про це розповіла голова правління компанії «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова в ефірі радіо Крим.Реаліі 28 квітня.

При цьому велика частина блакитного палива була здобута в Одеському і Штормовому родовищах.

— Одеське родовище — найбільше, введено в експлуатацію в 2011-2012 роках. І з нього найбільша кількість газу наразі видобувається і поставляється в Крим. Тобто фактично за 2014 рік з нього нелегітимною владою Криму, тобто Російською Федерацією, було видобуто 1 мільярд 117 мільйонів кубометрів. У 2015 році — 980 мільйонів кубометрів і в 2016-му, відповідно, 880 мільйонів, — уточнила голова компанії.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 6 лютого Приморський районний суд Одеси задовольнив клопотання слідчих Головного управління Національної поліції і наклав арешт на чотири плавучі бурові установки, що належать державній компанії «Чорноморнафтогаз» і були захоплені Росією після анексії Криму.

За даними голови української компанії «Чорноморнафтогаз», завдяки захопленим активам Росія щорічно видобуває на шельфі Чорного моря 2 млрд кубометрів газу і таким чином забезпечує окупований Крим, що є прямим порушенням Конвенції з морського права ООН від 1982 року.

ФОТО: інтернет

QHA