ВАШИНГТОН (QHA) -

У Державному департаменті США заявили, що в Україні продовжують порушувати права людини, а також мають місце зловживання, пов'язані з корупцією при владі, і цензура. Про це повідомляється у доповіді з прав людини за підсумками 2017 року, опублікованому на сайті Держдепу.

— Найбільш суттєві проблеми з правами людини включали незаконні покарання і політично мотивовані зникнення в контексті конфлікту на Донбасі; тортури; а також жорсткі та небезпечні для життя умови в тюрмах і місцях затримання; довільні арешти і затримання; відсутність незалежності суддів, — йдеться у документі.

У звіті сказано, що в Україні мають місце й інші зловживання, які включають в себе «широкомасштабну корупцію на урядовому рівні; цензуру; блокування веб-сайтів; нездатність уряду залучити до відповідальності винуватців насильства щодо журналістів і активістів боротьби з корупцією; а також насильство у відношенні до етнічних меншин і ЛГБТ-спільноти».

Окрім цього, у Держдепі зазначили, що уряд в основному не вживає заходів для покарання посадових осіб, які зловживають своїм службовим становищем.

Держдеп США підкреслив, що розслідування можливих порушень прав людини в окупованому Криму і на Донбасі не може бути повним, оскільки немає достатнього контролю українського уряду на цих територіях.

QHA повідомляло, що Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що порушення прав людини в Україні викликані війною на Донбасі. В організації назвали найнегативнішими трендами в Україні страждання мирних жителів через війну на Донбасі, свавілля російських окупаційних адміністрацій в ОРДЛО, а також обмеження свободи слова, про що свідчить висилка з України російських журналістів і вимога до громадських активістів декларувати свої доходи.

QHA