ВАШИНГТОН (QHA) -

 

У Державному департаменті США не ведуть перемовин з Росією щодо обміну українського політв'язня Олега Сенцова на затриманих у США росіян Віктора Бута, Костянтина Ярошенка та Марію Бутіну. Про це російській службі Бі-бі-сі заявив співрозмовник у Держдепартаменті.

— Будь-яка безглузда спроба Росії використовувати незаконне затримання громадянина України у якості бази для перемовин була б ще одним сигналом того, що Росія з недостатньою повагою ставиться до прав людини, суверенітету України, і верховенства закону, — йдеться у заяві співрозмовника у Держдепартаменті.

Відзначається, що Сенцова заарештували в анексованому Криму, проти його волі дали російське громадянство, після чого суд в РФ засудив його до 20 років в'язниці.

— Висунуті проти Сенцова обвинувачення у підготовці теракту не обгрунтовані та є цинічною помстою за його позицію через російську окупацію Криму.

 

Раніше у ЗМІ повідомили, що Олега Сенцова можуть обміняти на заарештованих у США росіян Віктора Бута, Костянтина Ярошенка та Марію Бутіну. Відповідні перемовини нібито мають відбутися між РФ і Вашингтоном.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков прокоментував можливість обміну українського політв'язня на заарештованих у США росіян і заявив, що нічого не знає про подібні перемовини зі США.

 

Джерело: BBC

QHA