КИЇВ (QHA) -

 

Російські прикордонники 25 листопада в районі Керченської протоки відкрили вогонь по малому бронюваному артилерійському катеру "Бердянськ".

Причому цілилися вони прямо в рубку судна, а не в двигуни, повідомив спікер Генерального штабу Збройних сил України Влад Волошин.

Він опублікував фото катера з підбитою рубкою.

— Так вони "мирно" змушували зупинитися наші катери ... Вогонь вели на поразку особового складу прямо в рубку, а не по двигунах.

 

В СБУ відзначили, що російський штурмовик використовував проти українського катера дві бойові некеровані ракети, у результаті чого один з членів екіпажу дістав важке поранення.

 

Як повідомляє "Український мілітарний портал", удар був нанесений 30-мм снарядом з артилерійської системи АК-630.

Як відомо, АК-630 — шестиствольна корабельна зенітна артилерійська установка, призначена для перехоплення протикорабельних ракет, які летять на малій висоті.

 

Як заявив командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко, по військовому катеру "Бердянськ" відкрив вогонь на ураження російський сторожовий корабель "Смарагд" з гармати калібру 30-мм. У результаті три людини з числа екіпажу катера дістали осколкові поранення, у тому числі — командир.

Полонені українські моряки дали "свідчення" ФСБ. Вони повідомили, що "увійшли в територіальні води Росії". У ВМС заявили, що на українських моряків здійснювали тиск, щоб "вибити" ці покази.

Відносно моряків відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин державного кордону Росії), яке розглядає "Київський районний суд" Сімферополя.

QHA