АФІНИ (QHA) -

У Греції підписали договір про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

Церемонія підписання договору міністрами закордонних справ країн відбулася у волоському регіоні Преспес. У ній взяли участь прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас і прем'єр Македонії Зоран Заєв. На церемонії підписання договору також були присутні посередник ООН Метью Німец і європейські чиновники.

— Ми зважилися, тому що ми хочемо успіхів, македонських успіхів. Ми обрали шлях до майбутнього. Тому ми приїхали сюди сьогодні. Нехай Преспес стане початком шляху до нашого європейського майбутнього, — написав Заєв на своїй сторінці у Twitter.

QHA повідомляло, що влада Греції та Македонії домовилися про перейменування Республіки Македонія. При цьому зазначили, що документ про перейменування підпишуть після того, як його затвердять уряди країн.

Довідка. Суперечка між Грецією і Македонією розпочалася у 1991 році. Македонія проголосила незалежність і взяла собі назву Республіка Македонія. У свою чергу, Греція заявила, що ця назва є узурпацією імені її провінції — Македонія. До цього часу Македонія не могла претендувати на вступ до Євросоюзу, оскільки Греція блокувала усі перемовини на цю тему.

Джерело: Protothema

QHA