ХЕРСОН (QHA) -

Бюро демократичних інститутів з прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим провело зустріч, на якій обговорили ситуацію з правами людини в окупованому Криму. Про це повідомляється на сайті Представництва президента в АРК.

Сторони також обговорили проблеми, з якими стикаються правозахисники, працюючи на анексованому півострові.

На заході було 28 учасників, серед яких представники провідних громадських організацій, міжурядових організацій та Представництва президента України.

— Учасники проаналізували поточну ситуацію, пов'язану із захистом прав людини у контексті рекомендацій, які надавалися у Звіті з оцінки стану дотримання прав людини 2015, підготовленого БДІПЛ ОБСЄ і Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ).

У представництві зазначили, що мета цього заходу — «сприяти діалогу між українськими громадськими інститутами і владою для зміцнення об'єднаної та скоординованої реакції на відповідні проблеми і питання».

— Співпраця між правозахисними організаціями, моніторинговим місіями і владними структурами в Україні є основною насущною і ефективною відповіддю на проблемні питання, з якими стикаються жителі Криму, національні меншини, корінні народи та інші вразливі групи населення півострова, — додав голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

QHA повідомляло, що сейм Литви закликав міжнародну спільноту звернути увагу на порушення прав людини в окупованому Криму. Кримськотатарські активісти, які не згодні з окупаційною владою, піддаються переслідуванням. Литовські депутати закликали Росію скасувати рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією, а також скасувати заборону на в'їзд до Криму представників Меджлісу.

QHA