КИЇВ (QHA) -

У Казані 30 серпня відбудеться мітинг, присвячений 28-річчю прийняття декларації про державний суверенітет Татарстану.

Як заявив голова президії Всетатарського громадського центру (ВТГЦ) Фаріт Закієв, який є організатором акції, захід відбудеться у сквері Тинчуріна.

Закієв нагадав, що Верховна Рада Татараської Радянської Соціалістичної Республіки 30 серпня 1990 року проголосила державний суверенітет республіки.

— Земля, її надра, природні багатства та інші ресурси на території Татарської РСР є винятковою власністю її народу. У Татарській РСР гарантується рівноправне функціонування татарської та російської мов як державних, збереження і розвиток мов інших національностей. Надалі у якості офіційного найменування держави в Конституції, інших правових нормативних актах, у державному житті вживати "Татарська Радянська Соціалістична Республіка" ("Татарська РСР" або "Республіка Татарстан")", — йдеться в декларації.

Раніше повідомлялося, що у Казані оштрафували активіста "Союзу татарської молоді "Азатлика" Батирхана Агзамова за те, що він розгорнув плакат на захист татарської мови. Як повідомив сам активіст, сума штрафу становить 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4200 грн).

Джерело: Idel.Реалии

QHA