КАЗАНЬ (QHA) -

Приволзький суд Казані припинив провадження у справі татарської активістки Гульфанії Залялової, яка виступила на захист татарської мови. Рішення про припинення справи проти неї ухвалили вчора, 9 серпня.

Як повідомляється, суддя відмовився вести засідання татарською мовою. Після суду Залялова ще раз заявила про необхідність захисту татарської мови.

— Я задоволена тим, що суд побачив, що я використовувала у двох місцях вірші Тукая на захист татарської мови. Щоразу після мітингів кого-небудь з активістів судять тепер. Татарська мова — це частина татарської культури. Будь-яка культура неможлива без мови, — заявила Залялова.

Нагадаємо, 15 квітня у Казані голова товариства "Магаріф" Гульфанія Залялова виступила на захист татарської мови на мітингу, присвяченому 105-річчю від дня смерті татарського поета Габдулли Тукая.

Вона привела свого шестирічного правнука, який прочитав вірші Тукая в оригіналі.

Раніше повідомлялося, що у Казані оштрафували активіста "Союзу татарської молоді "Азатлик" Батирхана Агзамова за те, що він розгорнув плакат на захист татарської мови. Як повідомив сам активіст, сума штрафу становить 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4200 грн).

Джерело: Idel.Реалії

QHA