КИЇВ (QHA) -

Національна ініціатива "Стоп реванш" організовує у Києві однойменну акцію, яка відбудеться 16 січня.

Як повідомляється, учасники маршу прийдуть з вимогами до президента України і депутатів Верховної Ради ухвалити рішення, які чітко окреслять "комплексну політику з деокупації України і зупинять реванш олігархічної колоніальної системи".

Зокрема, протестувальники вимагатимуть ухвалити закон про деокупацію і реінтеграцію Донбасу (№ 7163), закони "Про колабораціонізм", про Антикорупційний суд, а також ряд законів про українську мову та церкви (№ 7425, № 7426, № 5086).

Також на марші закликатимуть ухвалити санкційні закони проти Росії і ввести санкції проти російських і проросійських олігархів в Україні.

Нагадаємо, раніше, 8 січня, біля Києво-Печерської лаври відбулася акція українських націоналістів, які протестували проти діяльності Української православної церкви Московського патріархату.

В ході акції намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь) заявив, що Крим ніколи не був українським.

За його словами, приєднання Криму до України у 1954 році було «незаконним», а на питання про те, з ким воює Україна на сході країни, відповів, що не був на війні. Крім цього, владика зазначив, що в Україні немає Московського патріархату, а є «Російська православна церква».

QHA