КИЇВ (QHA) -

21 липня у Києві стартувало 12-те засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ). Як повідомляє кореспондент QHA, на початку заходу голова Меджлісу кримськотатарського народу, голова ВККТ Рефат Чубаров розповів про роботи, які провів конгрес, зустрічі з часів минулого засідання, яке відбулося 10 лютого.

Чубаров зазначив, що в засіданні комітету взяли участь 12 членів правління ВККТ з 24. Двоє з учасників взяли участь у роботі конгресу за допомогою відеозв'язку.

Учасники виконкому заявили, що мають намір обговорити законопроект про вивчення у школах РФ рідних мов, який передбачає необов'язкове вивчення національної мови в автономних республіках і областях Росії.

За словами Чубарова, на території Росії проживає велика кількість тюркського населення, і законопроект торкнеться їхніх національно-культурних прав.

Однією із заявлених тем в роботі виконавчого комітету ВККТ стала ситуація в Узбекистані, зокрема, прихід до влади у цій країні нового уряду. Учасники заходу мають намір обговорити стан кримських татар в Узбекистані. Рефат Чубаров зазначив, що обговорення цієї теми було його особистою ініціативою.

У центрі уваги виконкому — питання надання допомоги сім'ям політичних в'язнів.

Учасники виконкому конгресу заявили, що торкнуться питань внесення змін до Конституції України, які стосуються створення національно-територіальної автономії кримських татар, проблем кримськотатарських медіа, будівництва нових мечетей у Генічеську.

Після оголошення порядку денного, члени правління проголосували за неї. Глава духовного управління мусульман Автономної республіки Крим Айдер Рустемов виголосив молитву і почалася робота виконкому ВККТ.

Як писало QHA, Всесвітній конгрес кримських татар у березні 2018 року підготував звернення до тюркських народів і мусульман Росії, закликавши їх бойкотувати вибори президента РФ.

QHA