КИЇВ (QHA) -

7 серпня в офісі кримськотатарського ресурсного центру відбулася робоча зустріч партнерів з реалізації програми «Ініціювання руху адвокатської солідарності з кримськотатарським народом за допомогою сучасних освітніх технологій".

У робочій зустрічі взяли участь перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, член Меджлісу кримськотатарського народу Риза Шевкієв, керівник Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, експерт Естонського інституту прав людини Олівер Лооде і представники МЗС України.

Як повідомив QHA Ескендер Барієв, програма розрахована на півтора року. За його словами, ініціатором цього проекту є Кримськотатарський ресурсний центр і Естонський інститут прав людини.

— Сама ідея полягає у тому, щоб сприяти розвитку і створенню громадянського міжнародного руху з деокупації Криму. Ця програма сприятиме старту цих процесів, — пояснив Барієв.

Глава Кримськотатарського ресурсного центру висловив надію, що, реалізація програми надасть допомогу і українській державі, оскільки президент Петро Порошенко неодноразово говорив про створення платформи друзів України з деокупації Криму.

— Цільовою групою реалізації нашої програми ми вважаємо українські, кримськотатарські діаспори, членів Всесвітнього конгресу кримських татар, наших друзів у багатьох країнах світу, — підкреслив він.

За словами Барієва, у рамках програми розроблятимуть стратегію міжнародної інформаційної кампанії, створять і зміцнять мережу активістів у західних країнах, які системно працюватимуть у цьому напрямку.

— Роботу з мережею активістів проводитимемо за допомогою семінарів і тренінгів. Також розробимо календар заходів. Усе робиться з метою, щоб привернути увагу до порушення прав людини в Криму, анексії і окупації Криму, щоб політики могли відреагувати на беззаконня, які здійснює там РФ, — сказав він.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко заявила, що в Україні планується створення міжнародної платформи, аналогічній за форматом тристоронній контактній групі у Мінську для обговорення питань анексованого Криму.

QHA