КИЇВ (QHA) -

2 червня у Києві відбудеться акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова, незаконно утримуваного в російській в'язниці.

Активісти обіцяють показати «червону картку» режиму Путіна напередодні Чемпіонату світу з футболу, який стартує 14 червня в Росії.

Громадські активісти поіменно назвуть політв'язнів, яких незаконно утримують за гратами в Росії і окупованому Криму. Серед них художники, журналісти, правозахисники, студенти, кримські татари.

— Небайдужі люди в усьому світі підтримують Олега Сенцова і розпочали глобальну акцію #SaveOlegSentsov. Ми закликаємо вас приєднатися до акції, яка відбудеться 2 червня у Києві об 11:00 біля стели Незалежності. З собою закликаємо брати плакати і спортивні свистки.

Ми маємо зробити усе від нас залежне, щоб Кремль, який зараз готується до Чемпіонату світу з футболу, і збирається прийняти іноземних гостей, звільнив Олега Сенцова та інших політв'язнів, — йдеться у повідомленні організаторів акції.

Як відомо, наприкінці серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі.

Відзначимо, сьогодні, 28 травня, розпочався 15-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, який незаконно утримується владою РФ.

Раніше уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що попросить Сенцова і Балуха припинити голодування.

В'язень Кремля оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

QHA