КИЇВ (QHA) -

 

У Києві сьогодні, 12 листопада, розпочалася конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу.

Захід розпочався з виконання українського і кримськотатарського гімнів, після чого делегати прочитали коротку молитву, передає кореспондент QHA.

На конференції хвилиною мовчання вшанували пам'ять делегатів Курултаю, які не дожили до цього дня, а також вбиту російськими силовиками кримськотатарську активістку Веджіє Кашка.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що на конференції присутні посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель, заступник посла США в Україні Памела Тремонт, представники Євросоюзу, ООН, місії ОБСЄ в Україні, перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юсуф Куркчі, заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар, народні депутати України Марія Іонова і Георгій Логвинський.

Станом на 11:20 зареєстровано 76 делегатів, реєстрація триває.

 

Відзначимо, у цьому році спливає термін повноважень делегатів Курултаю.

У зв'язку із цим ухвалено рішення провести конференцію делегатів Курултаю на материковій Україні.

Курултай кримськотатарського народу — вищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу, який ухвалює рішення щодо суспільно-політичного, економічного, культурного та релігійного життя народу. Термін повноважень складу Курултаю — 5 років.

QHA