КИЇВ (QHA) -

У Києві стартував XI безпековий форум, в якому беруть участь політики, дипломати, громадські активісти та експерти з 35 країн світу.

Він триватиме з 12 — 13 квітня.

Серед учасників форуму — президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністри Литви, Молдови, України, заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, а також представники уряду і парламентарії з США, ЄС та України.

Під час форуму учасники обговорять глобальні тенденції з безпеки та виклики в сучасних міжнародних відносинах.

Основними темами форуму є питання міжнародної безпеки, російської агресії проти України, інформаційної безпеки, співробітництва Україна — НАТО, Криму і Донбасу, прав людини і безпеки у Чорноморському регіоні.

QHA повідомляло, що Петро Порошенко обговорив з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей питання посилення санкцій у відповідь на агресивні дії Росії. Мей у черговий раз засудила агресію РФ в Україні і окупованому Криму.

Раніше Україна заявила, що планує ввести такі ж санкції проти Російської Федерації, як і США.

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній.

Санкції, зокрема, введено проти таких олігархів як Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Також в числі тих, на кого тепер поширюються обмеження, — глава "Газпрому" Олексій Міллер, директор ФСБ Микола Патрушев, та інші чиновники.

Усього санкції введені відносно семи російських бізнесменів, сімнадцяти чиновників і дванадцяти підприємств, серед яких "Рособоронекспорт", EN+Group, "Ренова" і "Газпром Буріння".

QHA